Blog > Komentarze do wpisu
Autor, autor.

 

 

MOJE CV

 

O mnie i o blogu 

Blog powstał, kiedy dowiedziałam się, że przyznano mi stypendium do Japonii. Ponieważ było to moje pierwsze doświadczenie z tego typu pamiętnikiem, kroniką, dziennikiem; postanowiłam wcześniej potrenować.

 

I jakoś tak poszło. Blog się rozrasta, sama się dziwię, jak to się dzieje. Zagląda tutaj rodzina, przyjaciele, znajomi i osoby, których zupełnie nie znam. Dziękuję wszystkim!

 

Kim jestem?

 

Imię: Dorota

Nazwisko: Barańska

Urodziny: 31. październik 1979

Pochodzenie: Polska Zachodnia, aktualnie obywatelka miasta Kraków

Kontakt: e-mail - d.baranska(na)gmail.com

 

Uczelnia: Od trzech lat jestem doktorantką w Katedrze Studiów Blisko i Dalekowschodnich UJ. O kierunku można poczytać tutaj. Aktualnie, jak ławo się domyślić przebywam na stypendium naukowym, w kraju moich zainteresowań. Rok temu, będąc jeszcze w Krakowie, zdarzyło mi się poprowadzić kilka zajęć w Katedrze, więc zostałam “współpracownikiem”.

Przygotowuję (bardzo dzielnie) pracę doktorską na temat “Zło w popkulturze japońskiej” Temat zmieniał się kilka razy. Z jednego musiałam zrezygnować z braku materiałów, inny uznałam za obszerny. Ten temat raczej już powinien być tematem ostatecznym, choć na razie w Japonii zajmuje się głównie tematyką antropologiczną - “Uniformami w Japonii. Ich rolą w obrazowaniu ról społecznych”.

 

Poza uczelnią: Zaangażowałam się w NGO. Wraz z grupą znajomych zafascynowanych Azją założyłam Stowarzyszenie CTA - Closer To Asia. Jestem jego prezesem.

 

Zainteresowania: Szerokie, czasem mam wrażenie, że aż za szerokie.

Naukowo – oczywiście Daleki Wschód, bo nie tylko Japonia, ale też Chiny, Korea – tematyka związana przede wszystkim z kulturą, gender, ale też problematyka społeczno-gospodarcza.

Do tego interesują mnie języki. Usiłuję, z różnym skutkiem, uczyć się japońskiego i chińskiego (mandaryńskiego). Do tego ostatnio poznaje trochę słów koreańskich – przez znajomości tutaj w Japonii, a zaprzyjaźnieni Chińczycy z Hong Kongu usiłują mnie przekonać, że kantoński jest prostszy ;)

Naukowo i nie – czytanie książek. Zarówno tych związanych z nauką, jak i zupełnie odległych. Czytam nałogowo, bez książki nie potrafię żyć.

Prywatnie – fantastyka i wszystko, co z tym związane – konwenty, gry RPG, książki, filmy, gry.

Zainteresowania techniczne? Internet. Właściwie poznany dość późno. Czasem, gdy sobie przeglądam blogi zatrważa mnie, że średnia wieku to okolice lat 14-16. Ja wtedy nie miałam sieci w domu! A wszelkie pace w liceum pisałam ręcznie. Świat pędzi naprzód. A ja nadrabiam zaległości. Zwłaszcza, że jak się już nauczy szukać informacji, to można ich znaleźć całkiem dużo i całkiem wartościowych. Uczę się więc cały czas.

Poza tym turystyka. Niespełnionym marzeniem jest posiadanie ogromnej sumy pieniędzy i proporcjonalnej ilości wolnego czasu, żeby zwiedzić świat. Z realniejszych zamiłowań – góry, które staram się odwiedzać dość często. Zauważyłam, że częściej się wybierałam mieszkając od nich daleko – Kościan (okolice Poznania), niż mieszkając w Krakowie. Ironia czasu i przestrzeni.


 

czwartek, 17 listopada 2005, bayushi

Polecane wpisy

  • Emigruję

    Na razie tylko pod inny adres internetowy ;) http://bayushi.eu Bardzo lubię blox.pl, ale już jakiś czas temu zachciało mi się mieć takie swoje własne miejsce w

  • Specjalna notka o homofonach

    Bardziej o chińskich niż japońskich, bo zazwyczaj te japońskie się wywodzą z chińskiego czytania znaków. Tak jest z cyfrą 4 – z chińskiego shī (pierw

  • Omikuji

    Tak, piszę doktorat. Tak, jest to związane z siedzeniem na internecie i przeglądaniem różnych około-japońskich stron. Tak, czasem znajduję rzeczy do doktoratu z

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: baixiaotai, *.ipartners.pl
2007/02/17 21:21:12
:) Biorac pod uwage, jak ciekawa jestes osoba, ciesze sie, ze Cie wreszcie poznalam :D
PS. Ja tez uwielbiam sie popisywac swoja jukata :)
-
2007/03/02 16:10:49
:D
Niestety nie moja yukata ;)
Ale pracuję nad zdobyciem czegoś swojego
-
Gość: Mai, *.adsl.inetia.pl
2008/05/04 14:49:44
Szukam jakiś świętych o imieniu japońskim (np. św sakura czy św Mai) znasz może jakąś stronę z kąd można zaczerpnąć takich informacji???

jeśli tak to proszę o kontakt kakashinu@gmail.com
-
Gość: Magda, *.adsl.inetia.pl
2008/07/28 14:38:29
Życzę powodzenia i pozdrawiam!
Polska


Japonia
Osaka
Click for Osaka, Japan Forecast


Kraków
Click for Krakow, Poland ForecastPowered by JapaneseStreets.com


Copy Mandarin text here to convert it to pin1yin1!
More pinyin and zhuyin conversion tools...

CTA - Closer to Asia Association CTA News service by Closer to Asia Association' width=
Pisz swój dziennik w Internecie