Blog > Komentarze do wpisu
Słoneczniej

Chyba życzenia Ingloriel to sprawiły,ale dziś słoneczniej. A jak słoneczniej to od razu też jakby mniej zimno. Zakupiłam dziś bilety autobusowe na przyjazd Tomka. Sama poszłam do biura podróży i dogadałam się. Oolala! Tak więc jedziemy autobusem do Tokio. Data 24 grudnia ;) Wyjeżdżamy z Kioto o 9 rano, na Shinjuku jesteśmy jakoś koło 18. Stamtąd blisko już do naszej stacji. Gorzej z wracaniem. Mieliśmy jechać nocnym autobusem do Kobe 29 grudnia. Ale tego dnia są tylko autobusy do Osaki. Jedziemy więc nocnym do Osaki, stamtąd do Kobe pociągami. Muszę jeszcze sprawdzić jakimi dokładnie. Będzie to długi dzień... długie dwa dni właściwie. Z hotelu w Tokio wymeldowujemy się przed 11, 29.grudnia, do 23:40 musimy poczekać do autobusu. Potem rano w Osace, dostanie się do Kobe i czekanie w Kobe na check in w hotelu, chyba około 16. Ojojo. Ale co tam! Znajomości z shinkansenem chyba nie zawrę jednak. Podróż szybkim pociągiem jest faktycznie szybka (500km w jakieś 3godziny), ale jest też nieziemsko droga. Bilety w jedna stronę dla dwóch osób kosztują znacznie więcej niż autobusowe powrotne.

Wiadomość dla Ani. Znalazłam gazetę z artykułem o kabuki – malowanie twarzy, znaczenie, o słynnych aktorach kabuki, trochę o scenie. Przywiozę ją ze sobą. :)

Nie pojechałam dziś do Arashiyamy – Marlyn sie wybrały z Byrgiette, Megan zaspała. Ja się spotykałam z Mai i Yuką. Yuka poszła do fryzjera i...kompletnie się zmieniła! Wygląda świetnie! Kompletna metamorfoza. Zaczęłam się wahać, może powinnam odwiedzić fryzjera w Japonii ;) Choć chyba jednak jest to mimo wszystko droga zabawa... Lepiej kupić za to coś fajnego.

środa, 07 grudnia 2005, bayushi

Polecane wpisy

  • Aiko i Hiroshi – czyli płeć w Japonii.

    Nie mam zamiaru bawić się tu wantropologa, opisywać przyczyny, zjawiska, wyciągać wnioski.Jednak mimo wszystko w Japonii jest inaczej niż w Polsce i możewarto o

  • Zdjęć czas

    Las bambusowy - zimno i mrocznie. W takiej scenerii rozrywały się walki w "Przyczajonym tygrysie, ukrytym smoku". Las robi wrażenie, a bambusy śmieszn

  • Aktualizacje 1.

    Żyję!! Tylko nie miałam dostępudo internetu. Tomek jest u mnie, właśnie siedzimy w hotelu w Kobe. Wydarzyło się mnóstwoi więcej. I mam kłopot od czego zacząć...

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2005/12/08 13:00:33
Bayushi, dzięki!!!
Ja wydumałam juz prawie temacik pracki ;-)
-
2005/12/08 13:10:11
a propos włosów: ja oczywiście planuję wizytę u fryzjera od kilku miesięcy ale jakoś nie wychodzi więc (się ;-)) zapuszczam.
-
2005/12/08 15:47:46
U mnie też się skończy na zapuszczaniu, Michał mnie oświecił, że kobieta u japońskeigo fryzjera może zapłacić nawet 10tyś jenów, a to już majątek (od Pawła wiem, że jen teraz kosztuje 36 groszy.
Zresztą długie włosy są całkiem fajne...można je upiąć ;)
Polska


Japonia
Osaka
Click for Osaka, Japan Forecast


Kraków
Click for Krakow, Poland ForecastPowered by JapaneseStreets.com


Copy Mandarin text here to convert it to pin1yin1!
More pinyin and zhuyin conversion tools...

CTA - Closer to Asia Association CTA News service by Closer to Asia Association' width=
Pisz swój dziennik w Internecie