Blog > Komentarze do wpisu

Fascynują mnie japońskie adresy mailowe. Wśród młodych ludzi prawie nie używa się imion, nazwisk. Nic niby dziwnego - mamy też mnóstwo adresów z pseudonimami, ksywkami.  Co jest wyjątkowego w japońskich - nie są to ksywki właściwie. Są to słodko brzmiące wyrazy, a czasem jakieś zlepki angielszczyzny. Absolutnie dopuszczalne numery po wyjątkowo popularnej "nazwie". Oczywiście, jak juz zaczyna się pracę - dostaje się mail firmowy z grzecznym nazwiskiem i imieniem. Może trzeba się wyszaleć.

Kilka adresów:

buenas-dias.gracias@ 

m.v_v..@

sky-HiGH.n_n.a_a@

remis-tar-blenda@

fantasic_day77@

(w odróżnieniu od fantastic-day53@ ) 

bee-sb-4eve@

nagisa-the_winning_pitcher@ 

be.my.love-0_0@

prettylittle@

chip_and_dale518@ 

 

A u mnie - koniec prowadzenia zająć. Wczoraj ostatnie spotkanie z grupą. Fajni ludzie. Co dalej - uczelnianie nie wiem, reszta się kręci.

środa, 24 stycznia 2007, bayushi

Polecane wpisy

  • Emigruję

    Na razie tylko pod inny adres internetowy ;) http://bayushi.eu Bardzo lubię blox.pl, ale już jakiś czas temu zachciało mi się mieć takie swoje własne miejsce w

  • Specjalna notka o homofonach

    Bardziej o chińskich niż japońskich, bo zazwyczaj te japońskie się wywodzą z chińskiego czytania znaków. Tak jest z cyfrą 4 – z chińskiego shī (pierw

  • Omikuji

    Tak, piszę doktorat. Tak, jest to związane z siedzeniem na internecie i przeglądaniem różnych około-japońskich stron. Tak, czasem znajduję rzeczy do doktoratu z

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
katherinespiegel
2007/01/24 11:16:07
Dalej będzie tak samo dobrze, a nawet lepiej ;) A maile mnie rozbroiły ;) Ech... ci Japończycy...
-
2007/01/24 16:13:32
każda forma, przez którą można sobie pozwolić na ekspresję siebie, na luz i spontan, jest ze wszech miar pożądana i pochwalana!
Zresztą w Polsce też można spotkać wiele bardzo sympatycznych adresów mailowych (choćby takich, jak adres mojej przyjaciółki: "hello_angel@" :) )

pozdrawiam!
-
Gość: Mo., 150.86.12.*
2007/01/25 04:11:40
Ekspresja ekspresją, ale jak próbuje się takiego maila wstukać do komórki to człowieka szlag trafia ;). Cho przyznam ich absolutnie niepohamowana i nieokiełznana pomysłowość w wymyślaniu całkowicie chaotycznych, a czasem wręcz idiotycznych IP maili jest zaiste... zajmująca. Trzeba wziąść jednak poprawkę na to, że w tym kraju ludzi o jednym nazwisku jest mniej jedynie w porównaniu do Chin i załżenie sobie maila z własnym imieniem czy nazwiskiem jest poprpstu niemal niemożliwe, a poza tym ujawnia nasze dane, czego ostatnio się tu unika.
-
2007/01/25 20:31:47
Ale chyba starając się o pracę, Japonka nie wyśle do szefa firmy maila z takim adresem: be.my.love-0_0@ , chociaż "fantastic day" mógłby chyba być dopuszczalny:)
-
2007/01/26 10:52:23
Dopiero dzisiaj znalazłam Twój blog, Dodaję do czytanych, pozdrawiam!
-
2007/01/26 11:09:35
Saiaku - nie wiem, czy ekspresja siebie. Częściej mimo wszystko moda, o czym świadczy ogromna ilość np. fantastic_day. Niby to słodkie i sympatyczne - ale jak uświadamiam sobie, że "bee-sb-4ever" ma lat 24, to takie troszkę nie na miejscu się wydaje.

Mo, oj denerwuje. Na szczęście niby można z listy imie wyrać i "wyślij mal", ale przy kilku razach, kiedy musiałam wstukać, miałam ochotę na IP "wkurzacie_mnie_strasznie" ;)

ewa777 - nie wyśle. Mają jeszcze maile oficjalne na uczelni, też z masą numerów - ale to numer legitymacji.

chiara76 - dzięki!
Polska


Japonia
Osaka
Click for Osaka, Japan Forecast


Kraków
Click for Krakow, Poland ForecastPowered by JapaneseStreets.com


Copy Mandarin text here to convert it to pin1yin1!
More pinyin and zhuyin conversion tools...

CTA - Closer to Asia Association CTA News service by Closer to Asia Association' width=
Pisz swój dziennik w Internecie