wtorek, 16 maja 2006
Wietrzę spiski
Głównie dlatego, że coś podejrzanie mam szczęście. Dziś nawiedziłam dyrektora studiów z prośbą o zgodę na otwarcie przewodu w PAN, przygotowałam się na boje, przekonywanie, brak zgody, kombinowanie. Usłyszałam: "a co Warszawa na to?" i "jasne, spełniła Pani wszystkie wymagania, podpisuję, że popieram". Teraz tylko wizyta u Szefa Instytutu.
Załatwiłam też drugą sprawę, co prawda za drugim razem ;). Przepisałam nieszczęsny przedmiot - pismo japońskie. Uff. W związku z tym ogłaszam z przyjemnością zakończenie wszelkich kursów na studiach. Jak się uda, w przyszłym semestrze coś poprowadzę. No i teraz już pozostaje skupić się wyłącznie na pisaniu - doktoratu i jeszcze jakiś publikacji. Wybiorę się też zapewne na jakąś konferencję. No i teraz w sumie pozostaje się już tylko obronić. Ojojo...
Na razie 23 maja mam prelekcję na temat "Uniform a rola społeczna." Oczywiście - w Japonii ;) Prelekcja jest w ramach "Japan Week", zapowiada sie ciekawie. Dla zainteresowanych, będzie to o godz.17, w II LO, ulica Sobieskiego.

Będzie o takich "męskich" mundurkach:
gakuran1.jpg

I o takich ;)


I takich:
Obrazek

I jeszcze takich:
Obrazek

I...
Obrazek


Z rzeczy rodzinnych - Tomek ma dziś urodziny, zrobiłąm mu torcik Daim.
Przepis:
- 4 białka z pół szklanki cukru ubija się na pianę i miesza z 10dag mielonych migdałów (tłukłam w moździerzu)
- wylewa się toto na blachę okrągłą, wyłożoną papierem do pieczenia i piecze w 150stopniach przez pół godziny; wyjmuje i studzi

- 4 żółka miksuje się z cukrem, znów pół szklanki
- ubija się kremówkę (250 ml.)
- miesza
- dodaje kruszone batoniki DAIM (do kupienia w sklepikach IKEA)
- wylewa na spód
- zamraża
Wychodzi tort lodowy, pysznowy :)

Ale fajny dzień
czwartek, 04 maja 2006
Majowy weekend

Oczywiście, jak to w naszym kraju bywa pogoda kaprysi, więc większość długiego weekendu upłynęła pod znakiem deszczu i nie najmilszej temperatury. No cóż. Na szczęście nawet pogoda ma szacunek dla święta konstytucji ;) i udało nam się wybrać na wycieczkę. Była to jak najbardziej wycieczka dla leniwców – samochodem, mało chodzenia, ale co tam. Grunt, że było fajnie. W końcu udało mi się zobaczyć zamek w Rudnie – Tęczyn. Straszna ruina, ale i tak ogromne wrażenie. Szkoda tylko, że nie jest nijak zabezpieczona, czy w ogóle odnowiona. Mam wrażenie, że parę lat i korzenie drzew rozsadzą kamienie. Już teraz drzewo rośnie w każdej szczelinie. A jedynym zabezpieczeniem przed wspinającymi się na wszystko ludźmi są znaki typu: “wchodzenie na schody grozi wypadkiem”. Oczywiście nikt tego nie przestrzega, więc myślę, że jakaś solidniejsza siatka nie byłaby tu od rzeczy.

Po Tęczynie wyruszyliśmy w kierunku Babic. Tam odkryliśmy skansen. Całkiem spory i miły. Bilet w cenie przyzwoitej 4,50zł. Aż mi głupio, że nie wiedziałam o istnieniu tego. Mieszkam już w Krakowie całkiem długo i pierwszy raz pojawiłam się w tamtych stronach. Skansen a na wyposażeniu restaurację w chałupie z pałętającym się wszędzie szarym kotem o zdecydowanie zaokrąglonej figurze ;)Wnioskować by można, że jedzenie tam dopisuje. My jednak mieliśmy chińszczyznę w planach, więc “Karczmę Zagroda” odwiedzimy kolejnym razem.

I jeszcze spostrzeżenia nie zamkowe zupełnie. Nie zdawałam sobie sprawy, że w Polsce tak dużo osób jeździ na motorach. Miałam wrażenie, że wszystkie drogi są opanowane przez motocyklistów. Przynajmniej te w okolicach zamku i skansenu. I szczerze mówiąc pod tym ostatnim, gdy szukaliśmy skrawka miejsca do parkowania, naprawdę im zazdrościłam. Parkowanie motoru wygląda znacznie prościej... Zastanawiające jednak, w naszym klimacie motorem nie jeździ się raczej całorocznie, do tego motor chyba nie jest tanim nabytkiem. Oczywiście pewnie wszystko zależy od marki, etc, ale mimo wszystko. Skąd ta popularność?
I jeszcze spostrzeżenie z dwóch kółek. Skuter też dobry na wycieczki – kilku “skuterzystów” zaobserwowałam :) I cała masa rowerzystów. Niesamowite. Fajna sprawa.


A dziś jak na złość, kiedy trzeba pracować pogoda jest śliczna. Skandal! Na szczęście znów niedługo weekend :)

Zakładki:
Autorka
Blogi azjatyckie
Blogi krewnych i znajomych Królika (czasem też azjatyckie ;))
Blogi, które lubię i odwiedzam
Fora
Japonia/Azja w różnych odsłonach
Kuchnia azjatycka i nie tylko
RPG
Zakładki różne
Polska


Japonia
Osaka
Click for Osaka, Japan Forecast


Kraków
Click for Krakow, Poland ForecastPowered by JapaneseStreets.com


Copy Mandarin text here to convert it to pin1yin1!
More pinyin and zhuyin conversion tools...

CTA - Closer to Asia Association CTA News service by Closer to Asia Association' width=
Pisz swój dziennik w Internecie